Yaptığımız wordpress web sitelerine extra eklentiler ile daha güçlü ve fonsiyonel haline getirmek için gereken eklentilerin kurulumu

Super Cache:

Site görntüleme uzantılarını html e çevirir ve sitenizin daha hızlı açılmasını sağlar,buda web hostingin meşguliyetini azaltır ve daha performanslı çalışmasını sağlar

Wassup:
Web sitenizdeki ziyaretçilerin neler yaptıklarını, hangi sayfaları gezdikleri, ne kadar kaldıkları vb tüm istatistikleri görebilirsiniz. Ayrıca bu verileribilgisayarınıza da indirebilirsiniz.

WordPress Importer: Web sitenizi belirlediğiniz zaman aalıklarıyla  yedeklemek mümkün kılıyor, bu eklenti sayesinde  yedeklediğiniz sitelerdeki yazıları, sayfaları, yorumları, kategorileri, etiketleri ve özel alanları da pratik bir şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

Sociable:
Web site ziyaretçilerin sitenizdeki içeriği sosyal ağlarda kolaylıkla paylaşması için seçenekler sunmanızı sağlayan  popüler eklentidir.

GTrans:
Web Sitenizi Google Translate ile pratik şekilde diğer dillere çevirebilirsiniz. ihracat yapan firmalar için işe çok yaracak bir web site eklentisidir.