Kurum, şirket, firmaların görsel olarak basılı en önemli vizyonudur,

Kartvizitler , firma personelinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı baskılı tasarımlardır.genellikle kartvizitler bristol kartona yapılmaktadır.

Kartvizit Örneği

Kartvizitler genel kullanılan ölçüler: eni için 5 – 5,5 cm, boyu için 8-9 cm’kullanılmaktadır. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz parçasıdır ve  bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaaya bildirilmelidir.

Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.

Günümüzde dijital ortam kartvizit hazırlanışı ve alternatiflerinin oluşturulması için avantaj sağlamaktadır.

kartvizit_3

Kartvizit Örneği

Renkli kartvizit, Basit görünüşünün yanında imaj bakımından etkili bir reklamdır. Tanınırlık önemlidir, Günümüzde firmalar tanıtıma ayırdıkları rakamları kıstıkça farkında olmadan piyasalarını rakip firmalara kaptırmaktadırlar. Kriz dönemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalar, kartvizitlerindeki imajlarını düzeltmekle de kendilerini tanıtabilmektedirler. Renkli kartvizitin diğerlerine göre

  • Renkli olması nedeniyle görsel çekicilik
  • Kâğıdının iyi kalitede (kuşe) olması
  • Firma ürünlerinin resimlerle gösterilmesi
  • Basit kartvizitlerden daha hesaplı olması (toplu basıldığı için)
  • Arka Baskısının olması
  • Islanmaması için selefon kaplama olması.