INTERNET RUHU
İnterneti kullanmak için bilgisayarın nasıl çalıştığını bilmek zorunda değilsiniz
Gigabayt, HTML, ISR Java, meta etiketler, bitler, servis sağlayı¬cılar… Her birinin İnternette ve bilgisayarlarda önemli bir işlevi var. Bu terimleri ve bu işin yapılmasında ne tür roller üstlendiklerini anlamak sizin için ne kadar önemli? Yada önemlimi ?
Buna başka bir açıdan bakalım ve başka sorular soralım. Sipariş verdiğiniz ürünleri size teslim eden kamyonlarda ne tür motorlar bulunduğunu anlamak sizin için ne kadar önemli? Bu ürünlerin dağıtım merkezlerinin nerede olduğunu bilince daha az ya da çok nıu başarılı olacaksınız?
İşlerin nasıl yürüdüğünü bilmek ender olarak işlerin daha iyi yürümesini sağlar. Bununla birlikte bu web site sisteminin birçok uzman tarafından tasarlandığa inanmak çok önemlidir. Sizlere sektörlerinize göre sunduğumuz web site örnek temalarıda birçok uzman tarafından ve oluşan tecrübelerler ile şekillenen altyapılarla tasarlanmıştır, bu temalardaki unsurlar şimdi olmasada ilerde işinize gerekebilir, bunları uzamanına bırakmak ve Bu sistemi oluşturan insanlara güven duyarak bir ürünün, hizmetin ya da fırsatın yapması gereken şeyi yapabileceğini bilmek, tüm bile-şenlerin neden bulundukları yere yerleştirildi, ya da bütün bunların nasıl geliştirildiğini anlamaktan da¬ha önemlidir.
Saatin Kaç Olduğunu Bilen Yar mı?

web_tasarim_gelistirme

Birine bir adres sorup da, sorunuza oraya nasıl gidileceğini değil de, yolun nasıl yapıldığını anlatan bir karşılık aldığınız oldu mu? Bu tür sorular sorduğumuzda, genellikle gerekil yanıtı alamayız.
Bu, önceden planlanmış bir ürünü almak üzere mağazaya gitmeye benzemektedir. İstediğiniz şeyi çeşit¬li yerlerden alabilecekken, herhangi bir sebepten dolayı bir yeri seçersiniz. Mağazaya vardıktan sonra satıcıya tam olarak neyi almaya geldignizi tanımlarsınız.
Satıcıda size istediğiniz kriterlere uyan ürünü göstermelidir
Eğer satıcı sizin almak istediğiniz ürün ile ilgili sizin sormadığınız bilgileri vermeye başlar ise bu sizi sıkabilir ve oradan ayrılmak isteyebilirsiniz
dolayısıylada İkiniz de istediğinizi elde edemediniz.
Bu büyük fırsatı insanlara sunarken bu konuyu hiç aklınızdan çıkarmayın. Bazı insanlar
Web sitesini gördükten hemen sonra iş isteyecek, bazıları, daha fazla enformasyon isteyecek, bazıları da bir karar verme¬den önce tüm kavramı gerçekten araştırmak isteyecektir.

Bu insanlardan herhangi biri işinizin bir parçası haline gelebilir ve sizinle birlikte çalışarak başarıya ulaşabilir. Her bir kişinin samimi bir biçimde ilgilendiği kabul edilecek olursa, alacağınız sonuçlar, büyük ölçüde bu süreçte onlara karşı takındığınız tavır tara¬fından belirlenecektir.

“Eğer birisi size saatin kaç olduğunu soracak olursa, ona bir saatin nasıl yapılacağını anlatmayın.”
Onları Gitmek İstedikleri Yere Götürün, sizde gitmak istediğiniz yere bir an evvel ulaşın işiniz olmayan teknik detayları öğrenmek yerine bir web uzmanına bırakın
Bu fırsatla ilgilenme tarzınız tamamen size özgüdür. Kişisel tarihiniz, alışkanlıklarınız, kişiliğiniz, yetenek¬leriniz, becerileriniz, düşleriniz ve hedefleriniz sunduğunuz işin bir parçasıdır. Amaçlarınıza erişmenin ha¬yatınızda olumlu bir fark yaratacağım biliyorsunuz. Sizden önce gelenler, ve işinizi büyütmenize yardım e- debüecek olan insanlar düş ve hedeflerinize erişmenizi ister. Buna minnettar olun. Günümüzün yoğun günlük iş yaşamında insanların çoğu düşlerini keşfetmeye za¬man ayırmazlar; hatta düşleri olduğunun farkında bile değildirler. Sizi bir köşeye çekip düşünüzün ne olduğu.

Bu işte size katılan insanlar sizin düşünüzü umur- samayabilirler; hatta bir düşünüz olduğunu bile bil¬meyebilirler. Onları kendi düşleri vardır. Bu düşleri gerçekleştirme isteği onları harekete geçirir. Başarılı bir iş kurmanın anahtarı, bu insanların rüyalarım ger-çekleştirmelerine yardım etmek için ne gerekiyorsa yapmaktır. Daha azı işe yaramaz.
Bu fırsat hakkında konuşacağınız insanların çoğu, ya bir başkası için çalışıyor ya da kendi işlerini yapı¬yor olacaktır. İki durumda da genellikle tüm çabaları¬nı başkalarım, patronlarım ya da müşterilerini hoşnut etmeye harcayacaklardır. Sizi hoşnut edeceği için on¬ları işe sokmaya çalışmak, muhtemelen onların hoş karşüayacaklan en son şeydir. Hem işte hem de evde zaten yeteri kadar inşam hoşnut etmekle uğraşmaktadırlar.

Modern business concept

Özellikle insanların..yüzde 70’i gibi işe gitmeyi sevmiyorlarsa, kendilerini gerçekten hoşnut edecek bir şey yapmayı isteyeceklerdir. Onlara sunduğunuz şey, onları zaten çok azma sahip oldukları boş zamanı ellerinden alacak bir başka iş fırsatıdır. Eğer zamanı gelince arkasına yaslanıp, çalışmasının karşılığı olan ödülünü alamayacaksa, kimse ortaya büyük bir çaba koymak istemez.
Onları neyin motive edeceğini bulun. Onları ne heyecanlandırıyor? Ardından, İnternetin ve bu işin sun¬duğu diğer aletlerin, yardım etme arzunuzla birlikte, gitmek istedikleri yere varmalarım nasıl sağlayacağını anlatın. Onlara insanların size nasıl yardım ettiğini, ve

başarı söz konusu olduğunda bunün neden bu kadar farklı bir şey olduğunu gösterin.
Onlara kendi düşünüzden bahsetmek yerine onla¬rın düşü üzerinde yoğunlaşın. Biraz sabırlı olmanız gerekebilir, çünkü gerçekleşmesinin imkansız olduğu¬nu düşünerek düşlerini belleklerinin derinliklerinde bir yere tıkmış olabilirler. Onlara bu düşün gerçekle¬şebileceği ümidini verin.

Bire İki
İnsanların çoğu, bu iş hakkında bir şeyler öğrendikten sonra, sadece kendilerine faydası olabileceğini düşündükleri için ilgilenecektir. Etkileyici bir Web sitesi muhtemelen onları cezbetmeyecek, ve “evet” dedirtemeyecektir.
Bununla birlikte, Web sitesinin size anlattıkları hedef ve düşlerine erişmelerine nasıl yardımcı olabileceğini anlatmanız etkili olabilir. Kullanmanız gereken yaklaşım budur (özellikle teknolojiye yatkın olmayanlar için).

Web olsun olmasın, içtenlik ve ilginizi göstermenin en iyi yollarından biri daima dinlemektir. Biriyle ilk karşılaşmanızda 2’ye 1 oranım kullamn. İki kulağınız ve bir ağzınız var; konuştuğunuzun iki katını dinleyebilirsiniz! Böyle yaptığınız zaman, çok büyük bir olasılıkla duymanız gerekenleri duyacak ve onlara çekici gelecek ve onların gereksinimlerini paylaşacak biçimde işinizi paylaşabileceksiniz.

Kuşkusuz, bu hâlâ “Evet” demeleri için yeterli değildir. Hiçbir şey bunu kesin olarak garanti etmez. Bununla birlikte, dinlemek, maddi kaygılarıyla ilgili bir konuya bir göz atma İsteklerini artırmak için kullanabileceğiniz enformasyonu elde etmenizi garanti altına alır. Onları dinleyerek başkalarıyla ilgilenmek, sunduğunuz fırsata bir göz atmaya daha fazla niyeüenmelerini sağlar. Hayatlarında değiştirmek istedikleri şeyler için hiç degjlse muhtemel bir çözüm bulabileceğinize akılları yatabilir.