Seo Uyumlu Web Tasarım

Seo Optmizasyon yani arama motoru optimizasyonu, google gibi internet arama motorlarında, web sitenizin istediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralardaçıkma çalışmalarına kısaca Seo optimizasyonu denir, seo çalışmaları çok kapsamlı bir çalışmadır, fakat bu işin başı web sitesinin yazılım altyapısının ve tasarımının google gibi arama motorlarının getirdiği standartlara uygun olmasıdır.

Web tasarımında kullandığımız altyapı olan wordpress, google tarafından kendilerine en uygun altyapı olduğunu açıklamıştır.“arama motoru dostu”, “Google friendly”

 

Seo Uyumlu Web Sitesi Nasıl Olmalıdır ?

  • Seo Optimizasyon yapılacak olan web sitesi baştan seo optimizasyonuna göre oluşturulmasında yarar vardır, buna göre seçilecek tema sayfaların tasarımı, link yapısı, kullanılacak eklentiler, domainler buna göre seçilip hazırlanılmalıdır.
  • Web Sitenizin tasarımı mobil uyumlu ve kullanıcı dostu olmalıdır, dünyanın en iyi ajansları tarafından tüm sektörler için hazırlanmış milyonlarca temadan biri sizin için ideal olacaktır, Seo Optimizasyonun kriterlerden biri olan sitede geçirilen zaman içerikler kadar sitenin tasarımı ilede alakalıdır, ilgili butonlar ve yönlendirmeler doğru yerde ve tamamlayıcı görsellerle desteklenmelidir.
  • Web site tasarım kodları düzgün olmalı ve siteniz hızlı açılmalıdır, açılış hızı 7 sn yi geçen web siteleri seo optimizasyonunda geride kalmaktadırlar.
  • Web sitenizin içerikleri özgün ve ilgi çekici olmalıdır,
  • Sürekli güncellenebilen bir altyapıya sahip olmalıdır, güncelleme almayan web site kodları gelişemez ve bir süre sonra tarayıcalara uyum sağlayamaz, ve gelişen seo optimizasyon standartlarına ulaşamayıp atıl kalır.