Günümüzde mobil chiazlar; akıllı telefonlar, tabletler popülerlik kazanmıştır, bu alışkanlık gittikçede yayılacaktır, insanlar kendi verilerine ve internetteki verilere her zaman heryerden ulaşabilmek istemektedirler, dijital dünya artık elektrik su gibi temek bir ihtiyaca dönüşürken mobil kullanım cep telefonu + tablet kullanımı %37 ler seviyelerine ulaşmıştır.

Mobil uyumlu olmayan web siteleri %37 oranında mobil uyumlu web sitelerden dezavantajlıdır, ayrıca seo açısından bakarsakta, google’ ın sıralama krıterlerinde: ziyaretçi trafiğinide göz önüne aldığını katarsak, trafiğiniz diğer rakip mobil uyumlu web sitelerinden, %37  geride kalmaktadır, bu durumda google gibi arama motorlarında gerilere doğru sıralama düşmeniz kaçınılmaz görünmektedirki, bu 2015 yılı oranı gelecek zamanlarda bu oranların artacağını düşünürsek, web sitelerinin günümüzde mobil uyumlu olması gerekmektedir.

Web sitelerinin sadece tasarımlarının mobil uyumlu olması yeterli değildir, günümüzde kullanılan güncel tarayıcılarla ve uygulamalarla, uyumlu olmalı ve  güncellenebilen web site altyapısı olması gerekmektedir, web site içerisinde kullanılan uygulamalar, tüm cihazlarla uymluluk göstermelidir, örneğin mobil cihazlardan web siteniz üzerinden, üye olunabilmeli, arama yapabilmelidir.

Artık web siteleri için mobil uyumlu olmak lüx değil standart bir şart olmuştur, mobil uyumlu olmayan siteler zamanla yeterliliklerini yitirmektedir.

Kullandığımız wordpress altyapısı sayesinde güncel kodlara, Kullandığımız WordPress tema tasarımları ilede hazırladığımız web siteleri mobil uyumludur.

Web sitelerinde artık web sitesinin mobil görünümün yanı sıra mobil uygulamalar devreye girmiştir, bu yapı bir web sitesinden çok uygulama olarak tasarlanmaktadır, ve mobil telefonlarda bu şekilde çalışmaktadır.

Türkiyede çok az rastlanan mobil uygulamaların, önümüzdeki dönemde çoğalacağını ve şu an yüksek olan mobil uygulama fiyatlarının düşeceğini tahmin ediyoruz