Web Tasarım Nedir?

Herhangi bir amaçla kişilerin, kurumların, ürünlerin tanıtımını yapmak, yeni kitlelere ulaşmak amacıyla web siteleri tasarlanmaktadır, Web Tasarımları yapılacak olan sektöre yada hizmete  göre değişebilmektedir, iç detaylar değişsede, Web tasarım ana kaidesini üst bölüm, orta bölüm (içerikler), alt bölüm oluşturmaktadır.

Üst bölüm: Genel olarak Sol üstte logo bulunur, logonun yanında üst menü yer almaktadır, tasarıma göre ek üst kısımda telefon numarası yada e-mail adresi yazılmaktadır

Orta Bölüm: Web site tasarımında en önemli bölümdür, web sitesindeki en önemli içerikler burada sergilenmektedir.

Alt Bölüm: Bu bölüm genelde 3 yada 4 sütundan oluşmaktadır, adres bilgileri, harita bilgileri, özel menüler, yer almaktadır.

Web tasarımında; resim ve yazı orantılaması önemlidir, ziyaretçilerin hem sıkılmaması, kaliteli içerik bulabilmesi, bu içeriği okurken destekleyici resimler bulunması gerekmektedir.

Eğer Standart bir web sitesi yaptırmayı düşünüyorsanız, Web site örneklerine göz atabilirsiniz: Web Site Örnekleri

Özel bir web sitesi projelendirmesi için

  1. Projelendirme Çalışması
  2. Grafik Tasarım Çalışmaları
  3. Html Css Kodlama Çalışmaları
  4. Yazılım Çalışmaları
  5. Yayın

Web Tasarım günümüzde belirli standartlar yakalamıştır, bu standartları bünyesinde bulunduran özelliklede wordpress temaları, üstün özellikler taşımaktadır, bu temalarda standart olarak var olan bu özellikler için özel yazılım yaptırmaya, zaman ve para harcamaya gerek yoktur, eğer spesifik bir planınız yoksa.

Web Tasarım yaptırmadan önce sektörünüzdeki web sitelerini, dolaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Web tasarımını etkileyen unsurlar;

  • Yapılmak istenenler
  • Verilen hizmet
  • Sunulan ürün
  • İstenilen uygulamar
  • Hedef kitleler