Web sayfası yapımı için bir web adresine, web sitenizin barınacağı web alanına ve bir web sitesine ihtiyaç vardır bunlar tamamlandığında artık yayında bir web sayfalarınızdan oluşan bir web siteniz oluşur.

Web siteniz hazır olduğunda müşterileriniz artık web sitenizi ziyaret edip sunduğunuz hizmet yada ürünleri kolayca inceleyebilir, böylelikle daha pratik ve profesyonel bir hizmet vermiş olursunuz web sayfası yapımı web sayfasının yapılacağı konuya ve web sayfasının sunucağı olanaklara göre değişebilir, genel standartlarda Anasayfa- Hakkımızda- Ürünler yada Hizmetler – İletişim gibi sayfalardan oluşur.

Anasayfada: Hizmet, ürürnleriniz ve şirketiniz  hakkında genel bilgiler veririlir anasayfanın girişinde 4-5 büyük resimden oluşan slide denilen resimlerin arka arkaya dönmesinden oluşan bir bölümle başlar ve hemen altında ürünler yada hizmetler sergilenir, bunun yanı sıra kısa bir şekilde şiret profilinden bahsedilir, kısa iletişim bilgileride bu sayfada yer alabilir.

Hakkımızda: hakkımıda sayfasında şirketiniz yada kurucularınız hakkında tanıtıcı yazılar ve pekiştirici görseller konur

Ürünler yada Hizmetler sayfasında sunulan ürünler yada hizmetler sergilenir genelde önce üst başlıklar sonra ürün yada hizmet detay sayfası olarak alt başlık içinde detaylı bir şekilde görseller ile anlatılır .

İletişim Sayfası: bu sayfadan adından da anlaşılacağı gibi kruluş iletişim bilgileri yer almaktadır bu sayfalarda adres telefon email in yanı sıra  google map haritası konulması yaygındır, bu sayede ziaretçileriniz ve müşterileriniz sizi kolayca bulur. bunun için öncelikle google map te kayıdınızın oluşturulması gerekmektedir bu işlem normal web sitesi yapımının dışında bir işlemdir ama web sitesini yaptığımız müşterilerimize bu kaydı yapmaktayız istenir ise ücet karşılığı bu hizmeti verebilmekteyiz.

Genel olarak başlangıç seviyesindeki web siteleri yukarıdaki web sayfalarından oluşmaktadır, bu sayfalar çeşitlendirilip çoğaltılabildiği gibi içerikler bakımındanda zenginleştirilip çeşitli fonksiyonlar eklenebilir örneğin iletişim sayfasına iletişim formu eklemek, iletişim yada hizmet sayfasına rezervasyon eklemek, ürün sayfasındaki resimlerin önizlemerinde değişik efektler eklemek, facebook gibi sosyal ağlar üzerinden beğenilmesi veya paylaşılmasını sağlamak gibi çeşitlendirilebilir.

Bu tip özellikler her web sitesine eklenemeyebilir bu web sitesinin alt yapısının yazılımının ve tasarımının ne olduğu ile ilgilidir.

Bu standartlardan sonra yapılabilinecekler devam edebilir bunlar:

Seo optimizasyon (aramalarda üst sırada çıkmak)

Sosyal ağ kurulumu ve yönetimi

Fotoğraf çekimi

Web site içerik yönetimi