Web Sitesi Fiyatlandırması

Web sitesi fiyatlandırmada yapılacak olan iş baz alınır, yapılacak olan işin neler olduğunu belirlemek içinde, web site yapım fiyatı  isteyenlerin tam olarak neleri istediklerini önceden belirlemeleri gerekmektedir, web sitesi yaptırmak isteyenin sitesinde tam olarak nelerin olması gerektiğini bilmiyorsa, ve bu konuda destek istiyorsa bu kişiye web sitesi için gerekli olanları kapsayan bir web site yapım teklifi fiyatı beraber sunulur.

Web sitesi fiyatı almadan önce site yapınızı belirleyin online satış sitesimi olucak yoksa satış sitesimi ?, site haritanızı çıkartın yani hangi sayfalardan oluşacak ve alt kırılım sayfaları varsa kaçar tane olucak gibi bilgilerin yanı sıra ürün adetleri guruplar halinde önceden belirlenmeli ve ona göre fiyat alınmalıdır.

Bu tip içerik data bilgileri verilmeden alınan web site yapım fiyatlarında, web tasarımcının verdiği ortalama fiyatlar, site yapımında ortalama işyükünü geçtiğinde web tasarımcıyı bunaltır ve problemler çıkmaya başlar. bu tip durumlarla karşılaşmamak için önceden hazırlığınızı yapın ve doneleriniz net olsun.

Web sitesinin Türü: web siteleri çeşitli amaçlar için yapılır bunlar çok çeşitlidir özetlemek gerekirse; E-Ticaret web siteleri, Ürün – Hizmet tanıtım web siteleri, Blog web siteleri gibi yapıları vardır görünümde hepsi web sitesidir, fakat farklı özelliklere sahiptirler.

Bu farklı web site türlerinin yapımındada yapılacak işlemler farklı olucağından web site yapım fiyatını belirlemede web site türünün, yani neyi amaçladığını bilmek gerekmektedir.

Yapılması istenilen bir web sitesinin fiyatlandırılabilmesi için, aşağıdaki başlıklar belirlenmelidir.

Altyapı Yazılımları: Kullanılacak olan web yazılımı türü web site fiyatlandırmasında etkilidir.
Web sitesi yapılacak, kişi yada firmanın ihtiyaçlarına göre altyapı yazılımı belirlenir, eğer istenilen web sitesinde, çok komplike olan yazılım gerektirmeyen özellikler isteniyorsa hazır altyapı yazılımları düşünülür, fakat kendi özgü varyasyonları olan bir web site sistemi isteniyorsa o zaman özel yazılım gerekmektedir.

İçerikler: Web sitesinde kullanılacak olan içerik miktarı web site fiyatlandırmasında etkilidir.
Web sitesi yapımı çok geniş bir konudur, adındanda anlaşılacağı gibi bir çok internet dökümanını içinde bulunduran bir SİTE bu site içinde nelerin yer alacağı konusu ucu açıktır, bir web sitesinde 100 lerce sayfa, bu sayfalar içerisinde 10 larca A4 tutarında yazı, ve 100 lerce resim yer alabilmektedir, bu yüzden web sitesi fiyatı istemeden önce içerik miktarları belirlenmelidir.

Sürekli Web Hizmeti: Bu kapsamda seo optimizasyonu, web site içerik girişleri, periyodik olarak web site yedek alımları, web site güvenliği konularında sürekli web site yönetimi gibi hizmetlerin alımı web site yapım fiyatlandırmasını etkleyen faktörlerdir.

      Seo Optimizasyonu: Hazırlanacak olan web sitesinde Seo Optimizasyonu isteniyorsa, web site yapım fiyatında etkilidir.
Eğer yaptırılacak olan web sitesi içeriğinde, belirlenen anahtar kelimelerde google gibi arama motorlarında üst sıaralarda yer alması isteniyorsa web sitesinin yapımında bu çalışma göz önüne alınarak planlama yapılır.