İŞLERİ KARIŞTIRMADAN WEB’DE ÇALIŞMAK

“İnternet ve e-ticaret, evlerinde oturarak büyük bir işe girişmek isteyenlere büyük bir fırsat sunmaktadır

Göze Çarpmak

Her geçen hafta Wolrd Wide Web’de (www) binlerce yeni site ortaya çıkıyor. İnternetteki en büyük fırsat olduğuna inandığınız şeye insanların dikkatini nasıl çekeceksiniz? Özellikle de orada gördüğünüz web siteleri sundukları fırsat hakkında aynı şeyi söylüyor-larsa?

Anlamanız gereken ilk şey, bu işin web siteleriyle ilgili bir iş olmadığıdır. Bu iş, insanlara bir başarı fırsatı sunmakla ilgilidir. Her zaman olmak istediğiniz türden bir insan haline gelmekle, ve aynı şeyi başkalarının da yapmasına yardım etmekle ilgilidir. İşi şimdi yapmak, ve hayatınızın geri kalan kısmında da gayretinizin bedeli almakla ilgilidir.

Bir web sayfası insanlara, bir anlık bir sürede ulaşılabilecek olanaklar verir, ve çeşitli mal ve hizmetleri sipariş etmek için güvenilir bir yol sağlar. Onu etkili bir alet yapan şey budur. Ama onu sadece bir alet olarak görün, bir alet kutusu olarak değil. O aletlerinizden yalnızca biri olduğundan ötürü, işinizi tamamlamak için başka aletlere de gereksinim duyarsınız. Alet kutunuzu en son çıkan aletlerle doldurun ki, işinizi büyütmeyi sürdürebilesiniz.

İşinizde başarılı olmak için, başka insanların bu alet ya da aletlerin ne olduğu, nasıl işlediği, onlar ve onların geleceği için nasıl bir anlam taşıdığı konusunda bilinçlenmelerini sağlamalısınız. Web siteleri güven tesis etmekte bire birdir. Boşlukların doldurulmasına yardım eder. Son dakika bilgüeriyle insanların işlerini yönetmelerine yardımcı olur. Bu işi gerçekten yürütmeye yarayacak kişisel ilişkiler kurmaksa size bağlıdır.

Diyelim ki, kendi web sitenizi yaratmaya karar verdiniz. İnsanların sizin web sitenize uğramasının sadece üç yolu vardır. 1) Eski siteleri araştırırken, yeni olduğu için kazayla sizin sitenize girerler; 2) Sizin İşinizde çalışan başka biri tarafından oraya getirilirler, ve bu kişinin işine katılabilirler; ya da 3) İnsanların bu işi yapmak için ta en başından beri yaptıkları şeyi yapabilirsiniz, yani onlara işinizden bahseder, eğer daha fazlasını görmek istiyorlarsa onları sitenize kendiniz götürürsünüz.

Sadece Bir Çekiçle Bir Ev İnşa Edemezsinizweb site örnekleri

Bir şeyi kurmak, bu ister başarılı bir iş, ister düşlerinizdeki ev olsun doğru aleti kullanmanızı gerektirir. Bazen insanlar alet seçimine görevi belirlemekten daha fazla vurgu yaparlar. Gözde bir alete sahip olmak iç rahatlatıcıdır, ama hiçbir alet tek başına büyük bir işin üstesinden gelemez. “Alet kutusunu” yanınıza alın ki, herkesin özel gereksinimlerini karşılamaya hazır olasınız.

Bazı aletler, alet kutunuza eklendiklerinde işinizin tamamlanma hız ve kalitesinde önemli bir fark yaratacaktır. Ama kuşkusuz, aletleri tanımalı ve hakkım vererek kullanmalısınız. Bir aleü güvenle ve doğru olarak kullandığınızda farkı anlarsınız. Bir Web sitesinin hakkıyla kullanılması, başkalarını kendinize ve sunduğunuz fırsata doğru çekmenize yardım eder.

Eğer tek bir alete bel bağlama alışkanlığı geliştirir-seniz, tam tersiyle karşılaşabilirsiniz. O olmaksızın hiçbir şey yapamayacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz. Başkalarıyla ilişki kurmakta başarılı olma yeteneğinize olan inancınızı kaybedersiniz. Bu noktaya gelmenizin tek nedeninin o alet olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz. Eğer bu başınıza gelirse, insanlar sizden çekinmeye başlayabilir, çünkü kendinize güvenmez, heyecan duymaz, ve hangi durumda hangi aletin en iyi işi göreceğini bilemezsiniz; sadece hafızanıza ve alışkanlıklarınıza dayanarak iş yaparsınız.

İnternetin sizi heyecanlandırması kolaydır, ama alet kutunuzdaki diğer aletlerin de yararlı olduğuna inanmanız gerekir. Bu işin en muhteşem yönlerinden biri, insanların hâlâ bilgisayar kullanmadan başarılı olabil-mesidir. Aslında yıllardır başarılı olmaktadırlar. Orada hâlâ işlerini, bilgisayara ya da Web’e bulaşmadan kurmayı seçen insanlar bulunmaktadır. Potansiyelin daha iyi anlaşılmasını sağlamaya çalışırken sabırlı olun. Zamanla fikirlerim değiştirebilirler.

Eğer bu fırsat sizi heyecanlandırıyorsa ve kendinize güveniyorsanız, bilgisayar kullanma alışkanlığı olsun olmasın her türlü inşam çekebilir, sağlam ve kârlı bir gelecek kurmalarına yardım edebilirsiniz. Bunun size de hatırı sayılır bir yaran dokunacaktır. Ama eğer sadece tek bir alete, örneğin Web’e, bel bağlarsanız, Web sitelerine girmeyenleri çekemeyebilirsiniz. Onlar yine de işinizin bir parçası olabilir, ve başarılı işler çıkarabilirler. Herhalde Web’li ya da Web’siz, işleri karmakarışık etmek istemezsiniz. İnsanlara yaklaşır ve onlarla çalışırken, her zaman olduğu gibi, esnek olun. Başarılı bir iş kurmak için her türlü insana gereksiniminiz var.

Ataşehir Web tasarım

Anahtarlar, Yiyecekler, Aletler ve Yöntemler

Bir dizi kapı düşünün. Her birinin ardında, bu işi birkaç insanla paylaşma fırsatı var. Belki de siz yıllardır farklı başarı dereceleri alarak aynı kapıyı açıyorsunuz. Bir kapıyı açtıktan sonra, onu kapatıp tekrar açmak size zor gelebilir.

Bir gün size yeni bir kapının anahtarı veriliyor. Arkasında şimdiye kadar hiç temas kuramadığınız insanlar var. Heyecanlanıyorsunuz! Diğer kapıları açmaya çalışmadan, bu kapıdan geçip insanlarla dolu bu yeni odaya dalıyorsunuz. Şimdi ne yapacaksınız?

Bunların, bir süredir beslenmemiş güvercinler olduğunu varsayalım. Elinizde, hepsini uzun bir süre beslemeye yetecek miktarda yem olduğunu düşünün. Üzerlerine doğru koşup, avazınız çıktığı kadar bağırarak “Bende size gerekli olan yemlerden var! Haydi gelin de size vereyim” deseniz, sizce ne yaparlardı? Sizce bu güvercinlerden kaç tanesi son kalan güçlerini sizden kaçmak için kullanırdı? Tabii ki, hepsi.

Peki, ya onlara yaklaşıp çevreye usulca bir avuç yem atsanız ve bekleşeniz ne olurdu? Yerdekiler bitince, bir avuç daha atardınız. Bir süre sonra size güvenmeleri, ve içlerinden birkaçının gelip avucunuzdan yemeye başlaması beni şaşırtmazdı doğrusu.

Alet aynı, ama yöntem farklı.

İnterneti ve Web sitelerini yeni aletler olarak kullanın. Tıpkı farklı kapılan açan anahtarlar gibi. Ona bu şekilde yaklaşın, ve gücünün faydasını görün. Onlar avucunuzdan yemeye gelinceye kadar, “yemleri yere atin.”

İnternet Heyecan Verici Yeni Bir dünyadır.

Elinize gezegendeki en güçlü fırsatlardan biri geçti. Bu, herkese az bir çaba ve zaman harcayarak sağlam ve maddi açıdan özgür bir gelecek kurma yeteneği vermektedir. İşe yeni teknolojiler eklemek, size İnsanları daha fazla heyecanlandırma ve çekme gücü verir, büyüme potansiyelinizi artırır.

Artık ülkenin dört bir yanındaki insanlarla “hazır* bir enformasyonu paylaşabilirsiniz. En son yenilikleri görmek ya da öğrenmek için başka birine ya da bir şeye bağımlı olmanız gerekmez. İnternet etkili bir şekilde aynı anda farklı yerlerde olmamzı sağlar. Bir gün içinde aynı enformasyonu birçok insanla paylaşabilirsiniz.maltepe web tasarım

Bununla birlikte, burada en önemli unsurun kendiniz olduğunu tekrar hatırlamanız gerekir. İnternette Web sitesi aracılığıyla sunduğunuz enformasyon kesinlikle profesyonelce hazırlanmış ve ulaşılması kolay birçok görsel malzemeyle ambalajlanmıştır. Ona bakmak kesinlikle merak ve konu hakkında daha fazla bilgi edinme arzusu doğuracaktır. En önemli unsurların bulunduğu yer burasıdır. Bu işlerin tümü kaldıracın hareketiyle başlar ve biter; yani sizin denetiminiz altındadır. Kendinizi bu denklemin en önemli değişkeni olarak gördüğünüz, ve sırtınızı yeni teknolojiye yaslama yanılgısına düşmediğiniz takdirde, kendinize duyduğunuz güven artacaktır. Bu yeni muhteşem aletleri daha iyi kullandığınızı, ve kazandığınız bu ustalığı temas kurduğunuz insanlara taşıdığınızı, ve birçok durumda daha çok ilgi uyandırdığınızı hissedeceksiniz. Bu insanlar kendinize güvendiğinizi hissedecek, sitenizi ziyaret etmekten kaçınmak için bahaneler uydurmak yerine bunun için nedenler bulacaktır.

Bilgisayarlar ve İnternet, kullanılması ve denetlenmesi kolay, harika aletlerdir. Bu işin, başarı kazanmanızı sağlayacak en son ve en muhteşem aletleri sunduğunu bir kez daha tekrarlayayım. Bir başka aletin ne olacağını kim bilebilir? Emin olabileceğiniz tek şey, işte kullanacağınız aletlerin eldekilerin en iyisi olsalar bile sadece birer alet olduğudur. Siz onları kullanana, işi başkalarıyla paylaşana, ve onlara da bu muhteşem aletleri kullanma fırsatı verene kadar bir işe yaramazlar. Tekrarlamak gerekirse; işinizi paylaşacağınız insanların başarısı kendilerine bağlıdır, aletlere değil!

Web tasarım için web site örnekleri

Etiketler: İnternet siteleri ile çalışmak, Maltepe web tasarım, Ataşehir web tasarım