“Yollarına devam etmek için teknolojiyi kullanan insanlar; gidecekleri yere daha çabuk varırlar.”

Yeni ve Gelişmiş

Herhangi bir kişinin ya da bir danışmanın bir şeyin daha iyi olduğunu söylemesi söz konusu şeyin kesin olarak iyi olduğunu anlamına gelmez. Bunun başarısı, dünyadaki en önemli pazarlama gücünün varlığına bağlıdır: laf yapan bir ağız. Büyük insan grupları şu ya da bu konu hakkında neler söylüyor? Heyecanlılar mı? Kuşku mu duyuyorlar?

Bu iş karşınıza çıkan en iyi fırsattır. İnternetin sitelerinin sağladığı ek gelişme olanağı sadece, şirkete mal teminden kuruluşların ve şirket liderlerinin size yeni ve etkili bir araç sunarak daha başarılı olmanıza yardım etme fırsatını kaçırmak istemediklerini göstermektedir.

İweb_tasarımnterneti ister kullanın ister kullanmayın; bu tamamen size bağlı. Araştırıldığından ve sınandığından e-min olabilirsiniz. Yapmanız gereken şeyi yaptığınız zaman hedefine ulaşacaktır. Bu fırsatı olabildiğince çok sayıda insana açıkça göstermeniz ve İnternetin sitelerinin gücünü ve pek çoğuna nasıl daha iyi bir gelecek sağlayacağını paylaşmanız gerekir.

İşiniz tek bir etmene —size— bağlı olarak büyür ya da yerinde sayar. Ona ivme kazandıracak, serpilip gelişmesini sağlayan temeli atacak kişi sizsiniz. Sizi ve işinizi başkalarına çekici hale getirmek için ne gerekirse yapacak mısınız? Bir işi yapmanın en iyi yolunun henüz keşfedilmediğini aklınızdan çıkarmayın. Yaptığınız işi “NEDEN” yaptığınızı bilerek ve ona bağlanarak toprak yığınlarını bir malikaneye, olanaksızı gerçeğe ve bozgunu zafere dönüştürebilirsiniz.

Çoğu insan hayatta varmak istedikleri yere kendilerini götürecek fırsatı değerlendirmek için ne yapmak gerektiğini anlayabilir. Ne yazık ki, içlerinden pek azı, bunu gerçekleştirmek için gereken çabayı sürekli olarak harcayabilecektir. “Nasıl” sorusu sorulur, ama düş —yapılması gereken şeyin yapılma nedeni— çoğunlukla kayıptır. Belki de insanların kendinden hoşnut olarak geçirdiği yılların ya da böyle bir şeyin olamayacağına duyulan inancın ardında gizlidir, veya “gökteki çörektir”, yani gerçekçi olmayan bir istek. Muhteşem olan şey, elinizde insanların eski düşlerini heyecan verici bir biçimde yeniden görmelerini sağlama fırsatı olmaşıdır.

Bu işte büyük başarılar kazanmış İnsanlar var. Bazıları size başardıklarını, çünkü sizin gibi düşünen diğer bazı insanların kendilerine inandığını, yapabileceklerini belirttiklerini söyleyeceklerdir. Bazıları işe küçük başladıklarını anlatacak, ve hayatlarında ilk kez birilerinin kendilerine inandığını, ilk defa düşlerinin gerçekleşmesine yardım ettiğini söyleyecekür. Bir başkasına gösterdiğiniz ilgi ve güven İnternetin gücüyle ikiye katlanır; çok güçlü bir kaynaşma olabilir.

İlk “Yatırımı” Yapmanız Gerek internet sitesi yaptırmak !

Geleneksel bir iş yapmak istediğinizi varsayalım. Bir ürün ya da hizmet ve destek malzemeleri sunmanız, işi yürütecek bir yer bulmanız gerekir. İşi başlatmak için en önemli kaynak paradır. Ama eğer paranız yoksa, ne yapabilirsiniz?

adrenalin_card.__large_preview

Çok büyük bir olasılıkla bir bankaya gidip kredi alırsınız. Ama size kredi vermeden önce birkaç şeyi bilmek isteyeceklerdir. Evinizi ipotek ettirdiniz mi, hayat sigortanızı nakite çevirdiniz mi, elinizdeki hisse senedi ya da bonoları sattınız mı ya da sermayenizi artıracak başka bir şey yaptınız mı? Esasında sordukları “Neyinizi tehlikeye attınız,” sorusudur. Zaten önemli bir yatırım yaptıysanız sizinle ikinci adımı atmanıza yardım etmeye yetecek kadar ilgilenirler. Başlangıçta yaptığınız kişisel yatırım potansiyel yatırımcıyı —bankayı— çekecektir. Siz inandığınız bir fikre yeteri kadar yatırım yaptığınızı düşünüyorsanız onlar da sizinle birlikte yatırım yapmak ve riske girmek üzerinde düşünecektir. Eğer yatırdığınız parayı korumaya istekliyseniz, banka da kendi yatırımlarının korunacağını farz etmenin emniyetli olduğuna karar verecektir.

Evinizi satarken çevre düzenlemesi ya da boya yaptırırsa nız muhtemelen daha çok alıcı bulursunuz. Satılığa çıkarılmış kirli bir otomobil temiz bir otomobilden daha az alıcı çeker. İyi yatırımlar başka yatırımcıları da çeker.

Yukarıdaki örneklerde siz ilkönce işinize yatırım yaptınız sonra başka yatırımcıları çektiniz. Başardı sonuçların başkalarım fikirlerinize yatırım yapmaya daha hızlı bir biçimde çektiği inkar edilemez bir gerçektir. Dış “yatırımcılar” uzun vadeli gelişme ve başarı A için önemlidir.

Şimdiye kadar geleneksel bir iş asla yapmadınız ve 1 bu yazdıklarımı evinizi ve arabanızı nasıl satacağınızı öğrenmek için okumadınız, değil mi? Aklınıza şu soru gelebilir: “Bu anlattıklarınız bağımsız bir iş adamının durumuna nasıl uygulanabilir?” Siz sadece kendinize yatıran yapacaksınız. Ve zaman içinde doğa hakkında da biraz bilgi edinmeniz gerekecek.

Bu gezegen üzerinde yaşayan her varlık içeriden dışarı doğru bir hareket halindedir. İçlerine besin alan canlı varlıklar dışarıya doğru genişleyerek büyürler.

Yetişkin bir birey olma yolunda ilerlerken doğru besinleri aldığımız zaman, sağlıklı bir biçimde büyümekten keyif alırız. Ama dondurma ve çikolata türü besinler almaya başladık mı, taşlı bir yola girdik demektir.

İsterseniz deneyip neler olacağını bir görün. Aldığımız besinler “dış görünüşümüzü” büyük ölçüde etkiler.

Gelin şimdi de insan etmenine bakalım. Hepimizin akıl yürütme ve düşleme yeteneği vardır. Bunu yapmayı sürdürebilmek için ne tür gıdalara gereksinimimiz var? Tutumumuzu beslememiz gerekir. Evet, kendinizi olumlu bir tutum alacak şekilde besleyebilirsiniz.

■ Daha önce tartıştığımız gibi, çalışüğınız şirketin li-

■ derleri tarafından önerilen sürekli eğitim türünden f şeyler istediğiniz tutumu almanızı kolaylaştırabilir.

Gelişmenize yardımcı olacak kitaplar, bantlar ve seminer gibi şeylerden söz ediyorum. “Ama, istediğim tutumu almam için bu kadar zaman ve para harcamaya ne gerek var?” diye sorabilirsiniz. Bunun üstünde düşünün. Eğer siz başarı kazanmayı istemiyorsanız bir başkasının sizin başarınıza yatırım yapmasını nasıl bekleyebilirsiniz? Eğer düşünüz ya da hedefinizin kendinize yatırım yapmaya değeceğini düşünmüyorsanız, bir başkası neden böyle düşünsün.

Kurumsal web sitesi örneği

Kurumsal web sitesi örneği

Yatırım Nedir?

Yatırını terimi belki de sizi bir parça korkutuyor. Bunu yalnızca başarılı ve zengin insanların yapabileceği bir şey olarak görüyor olabilirsiniz. Bir tanımlama yaparak, bize yardım edip etmeyeceğine bakalım. Yatırım, bir süre sonunda tüm katkıların toplamından daha büyük bir ürün veren küçük katkıların toplamından oluşur. Çoğu insan bir gün bir yatırım yapıp ertesi gün onu geri çekmez. Kendinize yatırım yapmanız —başka deyişle tutumunuzu ve beceri düzeyinizi geliştirmeniz sizi daha güçlü, ve başkalarımn gözünde daha çekici kılan bir süreçtir. Uzadıkça etkisi artar.

Yapacağınız ilk şey kendinize yatırım yaparken size en yüksek kâr payım getirecek adımlan atmaktır. Elimizde, liderleriniz tarafından onaylanmış olumlu kitaplar ve kasetler var. Kasetleri arabada bir yere giderken, belki yürürken, evinizin bahçesinde çalışırken, işte çalışırken, işe gitmeye ya da yatmaya hazırlarken veya yemek yerken dinleyebilirsiniz. Günde yalnızca 15 dakika okuyarak, yaşamınız boyunca beş üniversite bitirmenize yetecek sayıda kitap okumuş olacağınızı biliyor muydunuz?

Herhangi bir şeyi beklerken beş on dakika okumak üzere daima yanınızda bir kitap taşıyın. Doktorun bekleme odasmda ya da metroda böyle boş zamanınız olacaktır. Ortalama ABD vatandaşı yılda yalnızca bir kitap okur. Her ay yem bir kitap okuduğunuzda yapa- M bileceğiniz şeylerin sayısının ne kadar artacağım dü^jk şünün?

Kendinize yapabileceğiniz bir başka yatırım da se- M minerlere katılmaktır. Sizin geldiğiniz yerden gelip, git- II mek istediğiniz yere varmış insanları dinleyerek bütün |] bir günü geçirebileceğiniz seminerler vardır. Bu ortamlarda kendinize esin kaynağı bularak daha etkin hale gelebilir, daha önce yaptığınız hatalardan kaçınmanın yollarım öğrenebilir ve çabalarınızdan azami sonuç almanız için ne yapmanız gerektiğim anlayabilirsiniz. Ve bütün bunları sadece teoriden bahsetmeyen insanlardan dinlersiniz. Anlattıklarını gerçekten yapmışlardır. Hatalar yapmış ve yollarına devam etme gücü kazanmışlardır. Yapacağınız diğer iş, sizinkine benzer düşleri ve hedefleri olan insanlarla mesai yapmaktır. Oldukça az miktarda zaman ve para harcanarak yapılan bir yatırım için uygun bir destek sistemidir.

Yeryüzünde kendinizden başka yatırım yapmaya değer bir şey ya da birisi olmadığını anlar anlamaz ilk adımı atacaksınız. Bu yolculuğa çıktıktan kısa süre sonra, gitmek istediğiniz yere varmanıza yardım edecek ne kadar çok sayıda insanın hayatınıza girdiğini görerek şaşırabilirsiniz.

İnsan Etmeni Dışında Hiçbir Şey İşe Yaramaz! Her Şey Sizinle Başlar

Elinizde neler var? Olanaklar üstünde düşünerek çevrenize bakmak sizi heyecanlandırabilir. Bu kesinlikle kaçırılmayacak bir fırsattır. Yalnızca bir beyinsiz kaçırabilir. Bununla birlikte, bu iş hakkında alabileceğiniz enformasyon miktarı bu kitaba sığdırılamayacak kadar büyüktür. En önemli enformasyon kaynağı liderle-rinizdir. Ancak enformasyon kendi başına bir güç teşkil etmez. Hepimiz başarılı olmak için onu uygulamak durumundayız. Arkanızda, gezegenin en saygın şirketlerinden birinin desteği var. Bu firma, koşulsuz geri ödeme gafantili binlerce ürün sunan son derece saygın şirketlerle takım halinde çalışmaktadır. Bu gerçeğe rağmen, bu şirketler siz ilgili, gayretli ve hırslı olmazsanız size yardım edemezler.

Şimdiye değin bilinen en büyük Web fırsatını yaratmak üzere bir araya geldiler. İstediğiniz an istediğiniz kadar insana ulaşabileceksiniz. Bunlar müşteri, üye ya da sizin gibi bağımsız iş sahipleri olabilir. Kendi işinizin büyümesini, istediğiniz an istediğiniz yerden dakikası dakikasına gözleyebileceksiniz. Ama enformasyon toplamak için gerekli adımları atacak olan sizsiniz.

Kurumsal web site örneği

Destek sistemi size kitap, kaset, CD-Rom gibi materyaller sağlayabilir. Eğitim toplantıları, seminerler, konferanslar ve liderlerinizin hamiliğinde başka organizasyonlar yapılır. Seminer ve konferanslarda yem şeyler öğrenebilir, kendinizi geliştirebilir, kendinizin ve başkalarının elde ettiği başarılan kutlayabilirsiniz. İşinize katılan herkesi sistemin sunduğu olanaklardan faydalandırabilirsiniz. Ayrıca birlikte çalışabileceğiniz sizi teşvik edecek ve arzu ettiğiniz seviyeye çıkmanıza rehberlik edecek mentörler bulabilirsiniz.

Ancak sadece mentörlerin kim olduğunu anlamak J sizi onların bilgi düzeyine ulaştırmaz. Bu liderlere! sıkıca bağlanın ve onlardan olabildiğince çok şey öğrenin. Sistemi ve sistemin çevrenizdeki insanlara sunduğu olanakları geliştirmeniz gerek. Tabii, bu işte başarılı olmanın en kritik koşullarından biri olsa da, bu olanaklardan yararlanmak tamamen isteğe bağlıdır.

Bu enformasyon yığınına bakıp bunun kesin sonuç getirmeyeceğini düşünmek zordur. Sizin için yapılan bunca şey varken başaramayacağınızı düşünmek güçtür. Eğer sözünü ettiğimiz bir kek olsaydı, kabarmama önemli malzemenin eksik olması gerekirdi.

Eksik malzemeyi bulmak için tarifi kontrol etmeniz gerek. Birkaç kek yaptıktan sonra bile belleğinizi tazelemeniz gerek. Bütün bunların anahtarını, başarınızın içindeki en önemli öğeyi görmek için aynaya bakmanız yetersiz olmadan bunların hiçbiri işe yaramaz. Aslında f hiçbir şey işe yaramaz! İnsan etmeni dışında hiçbir şey işe yaramaz, ve her şey sizinle başlar. İşinizin ardındaki itici güç olmalısınız. Bir şans arayan insanların eline bu enformasyonu veren kişisiniz. Eğer siz bunu yapmazsanız, bu harikulade teknoloji ve fırsat bir “sır” olarak kalır. Bu sırrı saklamak yalnızca işinizin büyümesini yavaşlatmakla kalmaz, insanlar sizinle tanışma ve yaşamlarım değiştirecek bir fırsatla karşılaşma olanağından mahrum kalırlar.

Bu konuda hata yapmayın. Kendi başarınızın en ö-‘ nemli öğesi sizsiniz. Dünyanın en büyük yatırımı sizsiniz. Düşünüzde sağlam bir tutamak ve içinizde yakıcı bir arzu bulur bulmaz, kendinizi oraya gitmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazır hissedeceksiniz. İşte tam o anda başkalarının adeta “sihirli bir şekilde” size yardım etmek üzere yolunuza çıktığını göreceksiniz. Bunun nedeni, yaptığınız işe kendinizi adamanızın başkalarım düşünüzü gerçekleştirmenize yardım etmek üzere yaşamınıza doğru cezbetmesidir. Kendi kendinize yatırım yapmanız, gerçekten sınırsız bir potansiyel kazanç demektir. Siz pekâlâ yatırım yapmaya değersiniz!

“İnternet patlıyor. Siz harekete geçerseniz, o da size ivme kazandıracaktır. Eğer hiçbir şey yapmazsanız, yanınızdan geçenlerin tozu dumanı içerisinde kalıcaksınız”

Etiket: internet sitesi yaptırmak