Kredi kartı kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız, en son gelen ekstrenizi alıp geçen ay neler satın aldığınıza şöyle bir göz atın. Listelenen ürünlerden hiçbiri muhtemelen bundan on yıl önce piyasada olan şeyler değildir. Her şey bugün her zamankinden daha hızlı değişmektedir.

Bu hızlı değişimin nedenlerinden biri, enformasyon değiş tokuş biçimimizdeki sürekli ilerlemedir. Yıllar önce, bir fikrinizi başka biriyle paylaşmaya kalktığınızda bir mektubun ülkenin öbür ucuna gitmesi haftalar alıyordu. Daha sonra daha hızlı bir yöntem olan telgraf çıktı, ama yine de telgrafhaneye gitmek İçin genellikle atlı arabanızla belli uzaklığı aşmak zorundaydınız.

Daha önce belirtildiği gibi, telefon geldi ve haberleşmeyi değiştirdi. Nerede olurlarsa olsunlar insanlar birbirleriyle anında konuşabiliyorlardı. İletişim kurmanızın önündeki tek engel, farklı bir zaman kuşağında bulunan ya da evinde veya ofisinde olmayan bir kişiye mesaj bırakmak istediğinizde beklemek zorunda olmanızdı. Sesli posta ve tele-sekreter daha icat edilmemişti!

Yeni bin yıla girerken İnternet haberleşme biçimimizi ciddi olarak değiştirdi. Bize başka bir seçenek verdi. Aklınıza gelen bir fikri taze taze hemen dünyanın herhangi bir yerine gönderebiliyorsunuz. Binlerce insana bile aynı anda gönderebiliyorsunuz. Bazı şirketler çalışanlarının evde büro kurmasına ve işleri oradan yürütmesine izin veriyor. İşlerini en rahat oldukları yerde, evlerinde yapabiliyorlar. Bilgisayarlarının evlerinde mi, işyerlerinde mi yoksa kucaklarında mı olduğu hiç önemli değil. İşlerini nerede olursa yapabilirler. Ve eğer isterlerse, saat sabah 04:00’te kalkıp çalışmaya başlayabilir ve işgününü öğleden sonra saat 02:00’de bitirebilirler.

wordpress_maltepeTarihten günümüze değişmeden ulaşan ve olağanüstü ilerlemelerin arkasında yer alan etmen, tüm engellere rağmen sürekli yoluna devam eden bireydir. Bu insanlar tamamen, almak için uğraştıkları sonuçlara, diğerlerinin yararlanacağı yaratıcı fikirlere odaklanır.

Kurulan internet siteleri ile şirketler birçok ürünü resimle yazı ile video ile yayınlayabilir tanıtabilir, hatta satışını yapıp online faturasını bile gönderebilmesi şaşırtıcı ve mükemmledir.

Yollarına çıkan engelleri, peşinden gittikleri büyük düşle karşılaştırıldığında sadece önemsiz olaylar olarak görürler. Bugün, gelişen teknoloji yüzünden yeni keşifler daha da hızlı yapılmaktadır. Ama bu düşleri gerçekleştiren yüksek teknolojili donanımlar değil, hâlâ düşleri büyük, arzulan güçlü, kendini başarmaya adamış, yaşamımızda en büyük farkı yaratan bireylerdir.

21. yüzyıla girmemiz farklı insanlara farklı şeyler ifade eder. insanlar yaklaşan büyük fırsatlar için heyecanlanmaktadır. Bunun yeni bir başlangıcın şafağı, kendilerinin

ve ilgilendikleri insanların yaşamlarında bir fark yaratma şansı olduğuna inanmaktadırlar. Bu insanlar kendilerini gelişir ve işlerini büyütürken, uğraşılarını ve durumlarını iyileştirirken görebilmektedir.

Yeni bir yüzyılın başlaması büyük bir olaydır. Yeni bir bin yılın şafağında yaşamak ise inanılmaz bir olay. Ama bir çocuğun doğumu da böyledir. Hayatınızda şimdiye değin benzer heyecan ya da korkuları hissetti

ren olaylar yaşadığınızdan ve daha başkalarının da başınıza geleceğinden eminim. Bütün bunlar değişimi temsil eder.

İnsanlar değişim karşısında farklı farklı tepkiler verir. Bazıları onu yeni bir olanak olarak kucaklar. Bu, onlar için belki ikinci bir şanstır. Bazılarıysa değişimden tiksinir. Kendilerinden uzak durmasını isterler. İki tür insan da beklenen değişim gerçekten ortaya çıkmadan tepki verir ve, ne şaşırtıcıdır ki, hisleri birbirinin tam tersidir. Çünkü inançları birbirine terstir. Algıladığınız ve sonra inandığınız şey, sizin gerçekliğiniz olur.

İster olumlu olsun ister olumsuz, tutumunuz geleceğinizin gerçekliğini büyük ölçüde belirler. Yem e-ti-caret yaklaşımım hoş bir fırsat ya da sizi ve ailenizi geçindirecek ikinci bir şans olarak kucakladığınız zaman, işinize yarayabileceğini görürsünüz.

atasehir web tasarim

21. yüzyılın internet ve internet siteleri ufku gerçekten sınırsızdır. Ya bu ufka açılacaksınız ya da kaybedeceksiniz. Gelecekle ilgili inançlarınız deneyimleriniz haline gelecek. Aradığınız şeyi bulacaksınız.

Yeni bin yıl tüm internet ve internet siteleri potansiyeli ile birlikte önünüzde. Ya değişime katılacak ya da yerinizde sayacaksınız. Bunlar kaçınılmaz olarak gerçekleşecek. Bununla birlikte, sonuçta ne elde edeceğiniz tamamen size bağlı. Kenarda durmayı ve iyi fırsatların yanınızdan geçip gitmesini seyretmeyi seçebilirsiniz. Ya da katılır ve kendinize parlak ve olumlu bir gelecek yaratmakta etkin bir rol oynarsınız. Yolunuza iyi fırsatlar çıkıp çıkmayacağım görmek için bu fırsatı değerlendirin.

Bu kitabın birçok yerinde farklı şekillerde söylediğimiz gibi, seçim tamamen sizin. Hayatınızda neler olup biteceğine, yaptığınız seçimlerle büyük ölçüde siz karar verirsiniz. Bu seçimleri yapmamak sizi sorumluluktan kurtarmaz. Nedeni her ne olursa olsun, geçen zamana ayak uydurmamaya karar vermek de bir tercihtir. Kazanmayı seçin. Düş ve hedeflerinize odaklanın, sebat edin, ve neler olacağım görün!

Unutmayın; takvimin yapraklarının çevrilmesi ya da teknolojideki ilerlemeler kendi başlarına hiçbir şeyi değiştirmezler. Takvim sadece zamanın geçtiğini gösterir, teknolojinin gelişimi de bize yeni ürünler, hizmetler ve araçlar sunar. Geleceğinizi belirleyecek olan şey, bütün bunlarla sizin ne yapacağımzdır!