İşletmelerin yada Şahısların web sitelerinin adresleri Alan Adları (Domain) çok önemlidir. çünki tüm internette bu web adresi sizin verdiğiniz bilgileri bu adresle tanır ve internette tanınır olmak günümüzde ticari anlamda çok avantajlıdır.

Alan Adınıza iyi sahip çıkmalısınız, alan adı hizmeti veren bir  web sitesinde hesabınız olmalı ve alan adınızın o hesapta olması en güvenlisidir. Biz müşterilerimize bunu tavsiye etmekteyiz bunun yanısıra müşterilerimizin alan adlarını bulundurmaktayız ve  işlemlerini yapmaktayız.

Web sitelerinin adresiniz girildiğinde karşınıza çıkan web siteniz dosyalardan oluşmaktadır ve bu dosyalar alan adınıza bağlanmış bir ip ile adreslenmiş bir hosting’ de bulunur hosting internete yayın yapabilen donanım olarak güçlü bilgisayarlardır diyebiliriz.istenildiğinde bu dosyalar başka hostinge taşınabilir, yani hosting’ alan adı kadar önemli değildir.

Alan adınızın DNS ayarları vardır buradan web sitenizi hangi hosting şirketi ile kullanacaksanız o hosting şirketinin dns adreslerini girip güncellemeniz yeterli olacaktır.